مرحوم علامه ی مجلسی رحمت الله علیه در کتاب گرانقدر بحار الانوار جلد 33 صفحه ی 257 گفتگویی را نقل کرده که بین معاویه بن ابی سفیان و عبدالله بن عباس - پسر عموی پیامبر و مفسر قرآن و صحابی رسول خدا و مولا علی - در حضور بنی هاشم در گرفت. 

معاویه در این گفتگو خواست تا منکر مهدویت شود، که با پاسخ تند و کوبنده ی عبدالله بن عباس روبرو شد. و تا جایی که تاریخ گواهی میدهد معاویه اولین شخصی بود که وجود حضرت مهدی در عالم اسلام را انکار کرد و تا قبل از او کسی چنین کاری نکرده بود. و این مطلب نشانگر ماهیت ننگین معاویه است که یکی از بدیهی ترین مسلمات اسلامی که مهدویت است را به سادگی انکار کرد. و بر هر محققی آشکار است که مهدویت ریشه ی برهانی و قرآنی و حدیثی دارد. 

اکنون به تفصیل واقعه اشاره میکنیم: 

معاویه به جماعتی از بنی هاشم خطاب کرده و گفت :( اینکه شما گمان میکنید پادشاهی هاشمی و مهدی قایم از آن شماست عقیده ای باطل است ، بلکه مهدی همان عیسی بن مریم است . امر خلافت به دست ماست تا آن را به او تسلیم کنیم).

عبدالله بن عباس که از حضار آن جلسه بود و از مقدمین در اسلام و شخصیت مقبول مسلمین بود برخواست و در مقابل این تحریف تاریخی و بازی کردن با عقیده ی اسلامی جانانه ایستاد و رو به معاویه کرده و گفت: 

(... اما اینکه گفتی ما گمان داریم که برای ما حکومتی است که مهدی حاکم آن است ، جواب آن این است که گمان، شرک است همانگونه که خداوند متعال می فرماید: (زعم الذین کفروا ان لن یبعثوا) ، در حالی که همه شهادت میدهند که برای ما بنی هاشم ملک و حکومتیست. اگر از عمر دنیا یک روز باقی باشد خداوند متعال کسی را از ما میفرستد تا زمین را پر از عدل و داد کند همانگونه که پر از ظلم و جور شده باشد. 

و اما اینکه میگویی: مهدی همان عیسی بن مریم است ، بدان که عیسی کسی است که برای مقابله ی با دجال فرستاده می شود ، و هرگاه دجال او را ببیند نابود میشود ، ولی امام از ما کسی است که عیسی بن مریم به او اقتدا کرده و نماز می خواند...). 

بر هر محققی که منابع قرآنی و حدیثی مهدویت را در کتب شیعه و اهل تسنن جستجو کرده باشد کذب گفتار معاویه بن ابی سفیان و صحت کلام جناب عبدالله بن عباس آشکار می گردد.

والسلام

ارادتمند دوستان اهل بیت: 

شیخ علی زند قزوینی

 جلسه ی توسل هفتگی 


برادران و خواهران


جشن ولادت امام عصر

 

موضوع این جلسه:


( آثار معرفت امام زمان و شروط وصل به آن حضرت )


توسل به حضرت بقیه الله 


قاری: استاد حسینی


سخنران:

 حجت الاسلام والمسلمین استاد سید رضا حسینی ( از کرج )


شاعر: استاد شهاب الدین خالقی 


زمان : هر هفته ، سه شنبه شبها، ساعت: 21:30 تا 22:30 .


مکان : قم، خیابان صفاییه، کوی بیگدلی، فرعی هفتم، پلاک 117.


پایگاه اطلاع رسانی : 


 Zandqazvini.blog.ir 


شماره ی سامانه : 


00989014182323 

 

آدرس اینستاگرام : 


Zandghazvini


کانال تلگرام :


Zandqazvini